EUR: 4.9751    USD: 4.5879    GBP: 5.8059    XAU: 351.6538

Perechea Monica NiculescuAlexa Guarachi calificată în sferturile de finală la Washington|EpicNews

Niculescu şi Guarachi au învins în primul tur al competiţiei americane pe hard perechea alcătuită din rusoaica Lidziya Marozava şi brazilianca Ingrid Gamarra Martins, în faţa cărora s-au impus cu 7-6 (4), 7-5, după un meci disputat ce a durat o oră şi 50 de minute. Primul set l-au câştigat cu două minibreak-uri pe finalul tiebreak-ului, pentru ca în setul doi să revină de la 2-4, pentru a se impune cu 7-5. În sferturile de finală, Niculescu şi Guarachi vor întâlni câştigătoarele meciului dintre perechile Stphens/Baptiste şi favoritele numărul 3, Chan/Olmos. ...