EUR: 4.9764    USD: 4.6687    GBP: 5.8125    XAU: 357.7647

Viitorul Constanţa, în 10 oameni, scoate un egal în deplasare la debutul lui Mircea Rednic pe banca tehnică|EpicNews

Viitorul a deschis scorul printr-un şut de la 12 metri al lui Gabi Iancu, aflat la capătul unei faze colective de toată frumuseţea (0-1, min. 14). Meciul a curs fără faze demne de remarcat până în minutul 36, când portarul Cojocaru a fost eliminat, după ce a faultat în afara careului un atacant advers, din postură de ultim apărător. Căbuz, portarul intrat după eliminarea lui Cojocaru, e eroul primelor minute de după reluarea jocului, reuşind să blocheze 5 ocazii ale gazdelor. Ofensiva Chindiei dă roade în minutul 63. Florea egalează cu o lovitură de cap, fructificând o centrare a lui Neguţ (1-1, min. 63). ...+citeste mai mult

Sursa articol: mediafax.ro