Marți 26 Octombrie 2021    EUR: 4.9472     USD: 4.2560     GBP: 5.8502     Preluare stiri

Victorie dramatică pentru Manchester United. Golul lui Lingard şi parada lui De Gea au fost decisive|EpicNews

Partida dintre West Ham United şi Manchester United a contat pentru etapa a 5-a din Premier League, ambele formaţii fiind neînvinse în primele 4 etape. Jarrod Bowen (West Ham) a fost eroul primelor 30 de minute, el ratând două ocazii mari, în minutele 17 şi 23, ultima dată portarul David De Gea blocând şutul cu o intervenţie de efect. Acelaşi Bowen a stat la baza deschiderii scorului în minutul 30, când i-a pasat lui Mohamed Said Benrahma, acesta şutând mingea din marginea careului. Şutul deviat l-a învins pe David de Gea, care nu a mai putut interveni (1-0, min. 30). ...