Joi 16 Septembrie 2021    EUR: 4.9482     USD: 4.2041     GBP: 5.8091     Preluare stiri

US Open: Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au calificat în sferturile de finală|EpicNews

Monica Niculescu şi Gabriela Ruse s-au impus în 3 seturi, cu 6-1, 4-6, 6-2 la capătul a două ore de joc. Niculescu şi Ruse au început în forţă, cele două câştigând primul set cu un categoric 6-1. Setul secund a fost mai echilibrat. Sportivele din România au condus cu 3-0 şi părea că se îndreaptă spre câştigarea în mod categoric a meciului. Fernandez şi Routliffe au revenit surprinzător de la 4-2, adjudecându-şi setul cu 6-4. În decisiv, Niculescu şi Ruse au revenit la forma din primul set, punându-şi în dificultate adversarele care au salvat 7 mingi de break, cedând însă două game-uri pe propriul serviciu, suficient pentru românce să câştige setul şi meciul. ...