Vineri 7 Mai 2021    EUR: 4.9266    USD: 4.0881    GBP: 5.6915

Universitatea Craiova 2-0 FCSB. Marinos Ouzounidis: Am jucat mai bine în 10 oameni|EpicNews

„Am obţinut o mare victorie. Le-am spus băieţilor înainte de meci că vrem cele 3 puncte. Ştiam că va fi dificil, deoarece de-a lungul sezonului nu am învins echipele de pe primele două locuri, până acum. În prima repriză nu am jucat foarte bine. Cred că am fost mai nervoşi decât ar fi trebuit. Le-am spus jucătorilor la pauză să se relaxeze puţin. În repriza secundă am jucat mai bine şi, chiar dacă e ciudat, am jucat mai bine în 10 oameni, am atacat mai bine, mai încrezători. Ni s-au oferit oportunitatea de a ataca spaţiile libere, ceea ce a fost mai bine pentru noi. În cele din urmă al luat cele trei puncte.”, a spus Marinos Ouzounidis la Digisport 1. ...