Luni 8 Martie 2021    EUR: 4.8831    USD: 4.0924    GBP: 5.6478

Surpriza weekend-ului: AS Monaco a surclasat stelele de la PSG, chiar pe Parc des Princes|EpicNews

Sofiane Diop a marcat devreme, în minutul 6, reluând cu capul în poartă, de la 7 metri, după ce a primit o minge recentrată cu capul, în faţa porţii adverse. Parizienii nu au avut nici o ocazie notabilă şi nici măcar un şut pe poartă în primele 45 de minute, cu toate că au deţinut balonul peste 70% din timp. Mai mult, în repriza secundă, posesia a crescut la aproape 80%. Pe fondul acestei dominări teritoriale, concretizate printr-un singur şut pe spaţiul porţii, monegascii au marcat pentru 0-2, la 8 minute după revenirea de la vestiare. Maripan a ajuns la o minge în careu, în zonă centrală, şi a trimis plasat în stânga portarului. ...+citeste mai mult