Duminică 18 Aprilie 2021    EUR: 4.9243    USD: 4.1120    GBP: 5.6647

Şumudică a anunţat că demisionează de la Rizespor, după ce a pierdut în SuperLiga Turciei: Nu vreau să-mi pierd viaţa pe bancă|EpicNews

Rizespor a fost învinsă de Kayserispor, scor 1-2. Toate golurile au fost marcate în repriza secundă. Rizepor a egalat în minutul 73, dar nu a avut puterea să menţină rezultatul. Cristian Săpunaru a fost singurul român care a evoluat la gazde, el fiind introdus doar din minutul 82.   La finalul partidei, Marius Şumudică şi-a anunţat demisia. Acesta a spus că simte că a ajuns la ”capătul drumului,” dar că are si probleme de sănătate din cauza stresului. Antrenorul român a recunoacut că există neînţelegeri între el şi echipă.    ”Prezint scuzele mele suporterilor şi ţin să mulţumesc conducerii, care a avut încredere în mine şi în staff-ul meu. Am ajuns la capătul drumului aici, sunt neînţelegeri, nu vreau să-mi pun viaţa ...+citeste mai mult