Sâmbătă 23 Octombrie 2021    EUR: 4.9467     USD: 4.2501     GBP: 5.8655     Preluare stiri

Sorana Cîrstea, prima jucătoare din România calificată în turul 3 la Indian Wells|EpicNews

Cîrstea s-a impus categoric cu scorul de 6-2, 6-3, într-o partidă ce a durat cu 5 minute peste o oră. Sorana Cîrstea a câştigat fără emoţii primul set, după care în actul secund, japoneza a reuşit un break, conducând cu 1-3. Din acest moment, românca a câştigat 5 game-uri consecutiv, închizând meciul cu 6-2, 6-3. În turul 3 Cîrstea are o sarcină mult mai dificilă, urmând să întâlnească pe ucraineana Elina Svitolina, numărul 7 mondial şi favorită numărul 4 a turneului. Pentru prezenţa în turul 3, Cîrstea va fi recompensată cu 51.895 USD şi 65 puncte WTA. ...