Joi 16 Septembrie 2021    EUR: 4.9482     USD: 4.2041     GBP: 5.8091     Preluare stiri

Simona Halep s-a calificat în optimile de finală la US Open, după un meci dramatic cu Elena Rybakina|EpicNews

Simona Halep s-a impus în trei seturi, cu 7-6 (13-11), 4-6, 6-3, după 2 ore şi 22 de minute. Halep a început greu meciul, fiind condusă, 0-3, chiar în debut, dar apoi a revenit, egalând. Rybakina a mai făcut un break şi s-a desprins la 3-5, având apoi o minge de set, salvată de Halep, pe propriul serviciu. Românca a întors iar rezultatul, câştigând din nou 3 game-uri la rând, care au adus-o în situaţia de a servi pentru câştigarea setului. Sportiva kazacă a răspuns însă cu un al treilea break, ducând setul în tiebreak. ...