Luni 17 Ianuarie 2022    EUR: 4.9440     USD: 4.3296     GBP: 5.9242     Preluare stiri

Simona Halep este în sferturi la Melbourne Summer Set 1, după o victorie categorică în meciul cu Gabriela Ruse|EpicNews

În primul set, din 8 game-uri jucate, 6 au fost break-uri, Gabriela Ruse nereuşind niciodată să îşi valorifice avantajul serviciului, singurele sale game-uri câştigate fiind tot cu break-uri. Halep a câştigat setul cu 6-2, după care şi-a apropiat victoria finală, într-un set secund în care a cedat doar primul game. Gabriel Ruse a jucat timorată, având un procent de doar 39% reuşite ale primului serviciu, la care s-au adăugat şi 4 duble greşeli. ...