EUR: 4.9472    USD: 4.7020    GBP: 5.8347    XAU: 275.0113     Preluare stiri

Simona Halep a învins-o pe Alize Corne în două seturi şi trece în turul 2 la Openul de la Roma|EpicNews

Simona Halep a avut nevoie de o oră şi 27 de minute pentru a-şi adjudeca partida cu Cornet, în minim de seturi, cu 6-4, 6-4. Meciul a început cu o serie de 3 break-uri, din care două de partea româncei, care apoi s-a desprins la 5-1. Franceza a avut un scurt moment de revenire, aducând scorul la 5-4, nereuşind însă să egaleze înainte ca Halep să-şi fi adjudecat primul set. Setul secund a fost din nou unul al break-urilor, în total 5, Halep impunându-şi fără mari emoţii jocul propriu. La 5-2, ea a mai avut o scurtă perioadă de relaxare, dând ocazia lui Cornet să vină la 5-4, după care a închis partida, profitând de prima minge de meci. ...