EUR: 4.9709    USD: 4.5670    GBP: 5.8970    XAU: 354.6908

Se știe finala Euro 2024: Spania – Anglia. Portocala Mecanică a fost învinsă, scor 1-2|EpicNews

A doua semifinală de la Euro 2024 a aliniat, miercuri seară, echipele Olandei și Angliei. Dacă marți meciul Spania – Franța a fost un candidat pentru top 3 cele mai frumoase partide de la acest campionat, și Olanda – Anglia a fost, să zicem, unul de top 5. Meciul a fost unul intens disputat. Olanda a marcat prima, relativ repede, prin golul lui Xavi Simmons, în minutul 7. Un șut din afara careului, cu piciorul drept, l-a făcut pe Pickford să scoată mingea din plasă.Anglia a dat semne de revenire și a făcut una dintre cele mai bune reprize ale lui Euro 2024. Rezultatul s-a văzut, în minutul 17, când Denzel Dumfries (o mai veche cunoștință de-a noastră) a făcut fault în careu. A urmat deja obișnuita procedură a VAR-ului, urmată ...