Duminică 17 Octombrie 2021    EUR: 4.9484     USD: 4.2646     GBP: 5.8523     Preluare stiri

România are un nou campion naţional la drift: e cel mai tânăr din istoria acestui sport

|EpicNews

Pe o nouă maşină de concurs, o Toyota GT86 de 900 de cai putere, Adam a încheiat runda finală pe locul 3 după ce în battle-ul din semifinale o eroare l-a făcut să piardă în faţa bulgarului Ivan Ivanov, campionul en-titre, care avea să câştige etapa. Pe locul secund s-a clasat ucraineanul Dmytro Zhaivoronok. Clasarea pe podium pe Motorpark i-a asigurat însă lui Adam locul 1 la finalul actualei stagiuni, cu un total de 379 de puncte. Pe locul 2 se află Ivan Ivanov, cu 331 de puncte, în timp ce pe 3 la general s-a clasat in extremis Cătălin Trifan, cu 243 de puncte. ...