Duminică 28 Noiembrie 2021    EUR: 4.9491     USD: 4.3869     GBP: 5.8407     Preluare stiri

România - Islanda 0-0. Tricolorii au picat pe locul 3 în grupă. Barajul de Cupa Mondială, tot mai departe|EpicNews

ROMÂNIA - ISLANDA 0-0  În prima repriză, România a avut ocazii de a marca, dar şi oaspeţii au ameninţat periculos poarta lui Niţă.  Mirel Rădoi a forţat după pauză cu Bancu, Ivan, Moruţan, Maxim şi cu Puşcaş. Degeaba. Pericolul a venit tot de la un titular, Ianis Hagi, care a trimis balonul în bară, în minutul 85. În urma rezultatelor, Macedonia de Nord, victorioasă cu 5-0 la Erevan, eliminând din cursă Armenia, a trecut pe locul 2, iar România a picat pe 3. În runda finală, Macedonia joacă acasă cu Islanda şi are nevoie de victorie, pentru a-şi păstra locul de baraj. ...