Joi 6 Mai 2021    EUR: 4.9254    USD: 4.1035    GBP: 5.7030

Real Madrid şi Chelsea Londra au remizat în prima manşă a semifinalelor Ligi Campionilor |EpicNews

Thomas Tuchel a rămas neînvins în întâlnirile directe cu Zidane, francezul nereuşit niciodată să îl învingă pe omologul său german, aceştia înregistrând 4 rezultate de egalitate şi o victorie în dreptul lui Tuchel. Chelsea a început mult mai bine, fiind agresivă din primele minute. Timo Werner a ratat prima mare ocazie a meciului, în minutul 10, şutul său din 6 metri fiind respins de Thibaut Courtois. Dominarea lui Chelsea s-a concretizat în minutul 16, când Christian Pulisic a preluat o minge trimisă în adâncime, a driblat în careu şi a şutat în vinclul porţii lui Courtois (0-1). ...