Joi 17 Iunie 2021    EUR: 4.9241    USD: 4.0620    GBP: 5.7324

Real Madrid ratează şansa de a trece în fruntea clasamentului în La Liga, după 2-2 cu Sevilla|EpicNews

Real Madrid a deschis scorul, în minutul 12, însă golul marcat de Benzema a fost anulat pe motiv de offside, după consultarea sistemului VAR. Primul gol al meciului a fost reuşit de Sevilla, prin Fernando, care a marcat în minutul 22. Assensio a egalat, după pauză, în minutul 67, din pasa lui Kroos. Rakitic a ripostat imediat şi a înscris pentru Sevilla, peste numai 11 minute. Madrilenii au egalat în al 4-lea minut suplimentar al meciului, prin Toni Kroos, cu un şut din afara careului, deviat cu noroc de Eden Hazard. ...