Miercuri 27 Octombrie 2021    EUR: 4.9486     USD: 4.2693     GBP: 5.8647     Preluare stiri

Naţionala feminină de handbal a remizat în deplasare cu Austria. Bianca Bazaliu, gol la ultima fază|EpicNews

După un început de repriză în care ambele echipe au ratat inexplicabil de mult, România s-a desprins, intrând la pauză cu 5 goluri avans (11-16). După revenirea de la vestiare, austriecele, antrenate de românul Herbert Muller, au fost mult mai eficiente pe faza de atac, unde au jucat multă vreme în sistem 7 contra 6, egalând repede 17-17, handbalistele tricolore marcând un singur gol în primele 6-7 minute. În condiţiile în care România a jucat fără Crina Pintea, în repriza secundă, după ce s-a mers cap la cap, până la 20-20, austriecele au trecut în avantaj şi, de la 25-25, s-au desprins la 28-25. ...