Marți 19 Octombrie 2021    EUR: 4.9490     USD: 4.2444     GBP: 5.8603     Preluare stiri

Mexic şi Canada ţin sus steagul invincibilităţii în calificările pentru Cupa Mondială|EpicNews

Mexic este lidera clasamentului, cu 14 puncte din şase meciuri, cu trei puncte mai mult decât Statele Unite, care au învins Costa Rica cu 2-1. Canada, care încearcă să se califice la Cupa Mondială pentru prima dată din 1986, este a treia, cu 10 puncte. Primele trei clasate, în grupa de opt echipe, se califică automat pentru Qatar 2022, iar a patra clasată va participa la un baraj intercontinental. La San Salvador, Hector Moreno a marcat în minutul 31 al primei reprize, pentru a aduce Mexicul în avantaj pe Estadio Cuscatlan, înainte ca Raul Jimenez să marcheze un al doilea gol, în prelungiri. ...