EUR: 4.8922    USD: 4.4928    GBP: 5.5612    XAU: 278.5647     Preluare stiri

Messi ratează penalty, dar Argentina merge în optimi la braţ cu Polonia, salvată de Arabia Saudită|EpicNews

Polonia – Argentina 0-2 (0-0) Arabia Saudită – Mexic 0-2 (0-0) Portarul Emiliano Martinez nu bănuia îninte de meci că Lewandowski şi Compania nu vor trimite nici măcar un şut pe spaţiul porţii. Între timp, la cealaltă poartă Wojciech Szczesny a avut normă dublă. Argentina a dominat copios prima repriză, cu 9 şuturi pe poartă (toate parate) şi alte 4 pe lângă, 7 cornere şi o posesie de 66 la sută. Momentul culminant al reprizei l-a avut în prim plan pe bravul Wojciech Szczesny, care a reuşit să pareze un penalty executat de căpitanul Argentinei, Lionel Messi, în minutul 39. ...