EUR: 4.9763    USD: 4.6625    GBP: 5.8158    XAU: 356.8680

Meci spectaculos la Munchen. Bayern a revenit după pauză şi a înscris de cinci ori|EpicNews

Ultima dată în actualul sezon Bayern pierduse un meci pe 29 septembrie, împotriva lui Hoffenheim, în runda a doua din Bundesliga. Acesta a fost singurul meci pierdut în tot anul 2020. Duminică, înfrângerea putea deveni cu atât mai surprinzătoare cu cât Mainz avea doar 6 puncte, se afla în coada clasamentului şi câştigase un singur meci în acest sezon. Oaspeţii au marcat în prima repriză prin Burkardt (min. 32) şi Hack (min. 44). Reveniţi de la vestiare, bavarezii sunt la un pas de a mai primi un gol, Latza trimiţând în bară din apropierea porţii. Apoi, gazdele au făcut spectacol, înscriind de cinci ori şi având şi un gol anulat. Rând pe rând au înscris Kimmich (1-2, min. 50), Sane (2-2, min. 55), Sule ...+citeste mai mult

Sursa articol: mediafax.ro