Joi 16 Septembrie 2021    EUR: 4.9482     USD: 4.2041     GBP: 5.8091     Preluare stiri

Liga 1. Rapid a ratat victoria la Arad, după ce a condus cu 2-0 la pauză

Liga 1. Rapid a ratat victoria la Arad, după ce a condus cu 2-0 la pauză|EpicNews

Cristian Albu, jucătorul Rapidului, a reuşit dubla până la pauză, în minutele 16 şi 21. După pauză, Adrian Hora (82 - penalty) şi Liviu Antal (85) au readus egalitatea pe tabelă. Ambii marcatori ai gazdelor au fost rezerve, intrând pe teren dujpă pauză. După ce n-a laut gol în primele 6 runde, Rapid a încasat două goluri acum două runde de la CS Universitatea Craiova, iar acum a primit alte două goluri de la UTA Arad. Contra oltenilor, giuleştenii au condus cu 1-0 la pauză. La meciul cu Rapid, UTA a avut doar 3 români în primul 11: portarul Iacob, fundaşul Benga şi mijlocaşul ofensiv Miculescu. În schimb, oaspeţii au avut antrenorul, Mihai Iosif, în tribună, fiind suspendat. ...