Joi 23 Septembrie 2021    EUR: 4.9490     USD: 4.2218     GBP: 5.7704     Preluare stiri

Liga 1 la fotbal. FCSB a făcut instrucţie cu Dinamo: 6-0! Câinii, în 10 mai bine de o repriză|EpicNews

Partida a început sub semnul echilibrului. Totul s-a rupt după primele 25 de minute. În minutul 26, nou-revenitul Claudiu Keşeru a transformat o lovitură liberă de la marginea careului, trimiţând balonul în vinclu. Din minutul 37, Dinamo a rămas în 10 oameni, fiind eliminat Steliano Filip. Iar de acolo a existat o singură formaţie. Octavian Popescu a făcut 2-0 în minutul 43, cu golul cu numărul 3 în acest sezon, după reuşitele din partidele cu Gaz Metan Mediaş şi cu CS Universitatea Craiova. Apoi, în prelungirile primei reprize (45+3), Vinicius marchează pentru prima oară în triocoul FCSB-ului. Apoi, 45+7, din penalty a punctat şi Andrei Cordea. A fost 4-0 la pauză! În minutul 55, Valentin ...