EUR: 4.9764    USD: 4.6500    GBP: 5.8180    XAU: 344.1075

Juventus a învins Inter Milano în semifinala Cupei Italiei, cu dubla lui Ronaldo|EpicNews

Manşa tur a semifinalei Cupei Italiei dintre Inter şi Juventus s-a încheiat marţi seara cu victoria la limită a torinezilor. Scorul a fost deschis de milanezi, în minutul 9, de Lautaro Martinez, care a primit o pasă în adâncime de la Barella, şi a şutat din careu pentru 1-0. În minutul 24, Ashley Young a faultat în careu şi, după consultarea sistemului VAR, arbitrul a acordat penalty, transformat impecabil de Ronaldo. Tot Ronaldo a marcat golul cu care Juve s-a impus în cele din urmă, profitând de o gafă în apărarea interistă. ...+citeste mai mult

Sursa articol: mediafax.ro