EUR: 4.9730    USD: 4.6085    GBP: 5.8167    XAU: 327.8351

Italia a câştigat medaliile de bronz ale UEFA Nations League, după ce a învins Belgia în finala mică|EpicNews

După o primă repriză fără goluri, a cărei cea mai importantă fază a fost creată de belgianul Alexis Saelemaekers, care l-a driblat pe Donnarumma, după care a şutat în bara transversală. Italia a deschis scorul în primul minut al reprizei secunde, prin Nicolo Barella care a şutat pe jos, din marginea careului, în colţul din stânga porţii lui Thibaut Courtois (1-0, min. 46). Belgianul Michy Batshuayi a luat din nou la ţintă bara transversală, în minutul 63, după care Italia a primit un penalty, transformat de Domenico Berardi, Thibaut Courtois fiind foarte aproape de a respinge execuţia (2-0, min 65). ...