EUR: 4.9758    USD: 4.6438    GBP: 5.8200    XAU: 349.8708

Istvan Kovacs, pus la zid de antrenorul Barcelonei: Arbitrul a fost foarte rău

Istvan Kovacs, pus la zid de antrenorul Barcelonei: Arbitrul a fost foarte rău|EpicNews

Barcelona a pierdut marţi, 1-4, în faţa lui Paris Saint-Germain şi a fost eliminată din competiţie. După ce s-a impus cu 3-2 la Paris şi a condus cu 1-0 pe teren propriu cu un gol marcat de Raphinha în prima repriză a returului sferturilor de finală ale Ligii Campionilor, Barcelona a rămas în 10 oameni din minutul 29, după ce Ronald Araujo a primit cartonaşul roşu pentru un fault asupra lui Bradley Barcola. Antrenorul Barcelonei, Xavi Hernandez, i s-a plâns arbitrului român Istvan Kovacs şi a sfârşit prin a primi un cartonaş roşu. Lucru care nu l-a împiedicat să se întoarcă pe teren la fluierul final pentru a-şi exprima din nou nemulţumirile faţă de arbitrajul lui Kovacs, după ce Barca a pierdut cu 4-6 la general, relatează Reuters. ...