Luni 17 Ianuarie 2022    EUR: 4.9440     USD: 4.3296     GBP: 5.9242     Preluare stiri

Irina Begu s-a calificat în sferturi la Melbourne. Sorana Cîrstea a fost eliminată |EpicNews

Irina Begu a fost nevoită să revină, după ce a pierdut primul set cu 3-6. Setul secund şi l-a apropiat categoric, realizând 3 break-uri şi ducând meciul în set deciziv, unul mai echilibrat, pe care l-a câştigat totuşi, în special cu ajutorul punctelor făcute pe primul serviciu. Begu s-a impus cu 3-6, 6-2, 6-3, după 2 ore şi 3 minute de joc, şi va evolua în sferturi în compania americancei Amanda Anisimova, cea care a eliminat-o pe Sorana Cîrstea în optimi, în două seturi, cu 6-4, 6-1. ...