EUR: 4.9758    USD: 4.6712    GBP: 5.7677    XAU: 354.4765

Irina Begu eliminată de la Miami Open, după ce a condus cu 1-0 la seturi împotriva lui Qinwen Zheng|EpicNews

Qinwen Zheng venea după un prim tur liber, din postura de cap de serie, şi s-a impus după ce pierduse primul set în faţa româncei. Partida s-a încheiat după puţin mai mult de două ore de joc, cu scorul de 2-6, 6-1, 6-1. Begu a profitat în primul set de serviciul slab al adversarei sale, care a avut 4 duble greşeli, doar 40 la sută reuşită pe primul serviciu şi nicio minge de break, în timp ce românca a servit 3 aşi şi a făcut două break-uri, cu care a câştigat categoric setul de debut. ...