EUR: 4.9763    USD: 4.6386    GBP: 5.8067    XAU: 346.8933

Ianis Hagi a marcat unicul gol al partidei Glasgow Rangers-St. Johnstone

Ianis Hagi a marcat unicul gol al partidei Glasgow Rangers-St. Johnstone|EpicNews

Glasgow Ranger s-a impus la limită, pe teren propriu, în faţa celor de la St. Johnstone, cu 1-0, în cea de a 27-a rundă a primei ligi scoţiene. St. Johnstone venea după 7 meciuri fără înfrângere şi, în ciuda diferenţei de valoare, promitea a fi un adversar dificil. Rangers a dominat prima repriză, fără însă să fructifice ocaziile de poartă create. Ianis Hagi a început titular, după ce cu o etapă în urmă fusese rezervă neutilizată. În repriza a doua, Hagi a primit o pasă în flancul drept, în apropierea careului, şi a traversat terenul prin faţa careului, cu mingea la picior. Când a ajuns perpendicular pe poartă a şutat puternic şi a plasat printre 4 adversari, în stânga portarului Clark, deschizând scorul (1-0, ...+citeste mai mult

Sursa articol: mediafax.ro