Joi 17 Iunie 2021    EUR: 4.9242    USD: 4.1226    GBP: 5.7620

Horia Tecău şi Kevin Krawietz s-au calificat în sferturile de finală la Roland Garros|EpicNews

Cuplul româno-german s-a impus în faţa capilor de serie numărul 7, în trei seturi, cu 6-3, 3-6, 6-3, după un meci care a durat o oră şi 38 de minute. Tecău şi Krawietz au pierdut un singur game pe propriul serviciu, în setul doi, şi au făcut 2 break-uri, în cele două seturi câştigate, care s-au dovedit decisive. Cei doi au fost puşi în dificultate în debutul setului decisiv, când au salvat două mingi de break. Un alt moment decisiv al meciului a fost la 5-3, în decisiv, când au servit pentru meci şi au fost din nou puşi în situaţia de a contracara o minge de break a adversarilor. În cele din urmă au reuşit să treacă în avantaj şi să valorifice a doua minge ...