Vineri 24 Septembrie 2021    EUR: 4.9490     USD: 4.2218     GBP: 5.7704     Preluare stiri

Horia Tecău şi Kevin Krawietz s-au calificat în optimile de finală la Flushing Meadows   |EpicNews

Horia Tecău şi Kevin Krawietz s-au impus în două seturi aproape identice, învingând cu 7-6 (14-12), 7-6 (7-4), la capătul unei partide ce a durat exact două ore. Primul set a fost unul echilibrat, cu o uşoară dominare a perechii româno/germane, care a avut 7 mingi de break, pe care însă nu au reuşit să le valorifice. Setul s-a decis într-un tiebreak extrem de disputat, în care Tecău şi Krawietz au salvat 3 mingi de set ale adversarilor şi au valorificat-o abia pe a 5-a pe care şi-au procurat-o, setul încheindu-se cu scorul 7-6 (14-12). ...