Joi 4 Martie 2021    EUR: 4.8768    USD: 4.0341    GBP: 5.6412

Horia Tecău a părăsit Australian Open

Horia Tecău a părăsit Australian Open|EpicNews

Favoriţii numărul 7 la Australian Open, Horia Tecău şi Marcelo Melo, au părăsit tabloul de dublu de la Melbourne, învinşi în faza optimilor de finală de favoriţii numărul 9 Ivan Dodig (Croaţia) şi Filip Polasek (Slovacia). Perechea româno-braziliană a început mai slab meciul şi a pierdut primul serviciu, adversarii desprinzându-se la 3-0. Tecău şi Melo au reuşit totuşi să revină în joc şi au egalat. Momentul decisiv al primului set şi, posibil chiar al meciului, a fost la scorul de 4-5, când Tecău şi partenerul său au ratat 3 mingi de break, ulterior cedându-şi servicul şi perzând setul. ...+citeste mai mult