Sâmbătă 23 Octombrie 2021    EUR: 4.9467     USD: 4.2501     GBP: 5.8655     Preluare stiri

Gabriela Ruse s-a calificat în optimile de finală la turneul de tenis de la Chicago|EpicNews

Gabriela Ruse a trecut în turul 2 de Kateryna Kozlova (140 WTA), pe care a învins-o în două seturi, cu 7-5, 6-2, după aproape două ore de joc. Ruse a condus în primul set cu 4-1, însă Kozlova a revenit, câştigând 4 game-uri la rând şi preluând conducerea, 4-5. A fost apoi rândul sportivei române să se mobilizeze, adjudecându-şi setul cu 7-5, după ce a salvat 2 mingi de break în ultimul game. Setul secund a fost dominat categoric de Ruse, care, chiar dacă a cedat un game pe propriul serviciu, a reuşit alte 3 break-uri şi a câştigat cu 6-2, asigurându-şi prezenţa în turul 3, al optimilor. ...