Sâmbătă 6 Martie 2021    EUR: 4.8831    USD: 4.0924    GBP: 5.6478

Final de coşmar pentru Dinamo cu Kristianstad în EHF European League. Handabaliştii au pierdut în ultima secundă|EpicNews

Dinamo Bucureşti a jucat marţi prima partidă a anului în cupele europene, în compania echipei suedeze Kristianstad. Românii au condus relativ întreaga partidă, având avantaj chiar şi de 5 goluri. Repriza secundă a fost ceva mai echilibrată, suedezii fiind totuşi în permanentă cursă de recuperare. Dinamoviştii au căzut inexplicabil în ultimele trei minute, când conduceau cu 28-26. Suedezii au marcat de 2 ori consecutiv, o dată pe fondul neatenţiei în atac, Halén interceptând mingea şi marcând pe contraatac, pentru 28-28, când mai era exact un minut de joc. ...+citeste mai mult