Vineri 24 Septembrie 2021    EUR: 4.9490     USD: 4.2218     GBP: 5.7704     Preluare stiri

Emma Răducanu e în optimile de finală la US Open, după ce a eliminat 3 jucătoare mai bine clasate|EpicNews

Emma Răducanu a făcut un meci fără istoric în faţa spaniolei, căreia i-a cedat un singur game, într-un meci încheiat cu scorul 6-0, 6-1 şi care a durat totuşi o oră şi 12 de minute. Sara Sorribes Tormo a câştigat singurul game la finalul partidei, când a reuşit să salveze prima minge de meci pe care şi-o procurase britanica. Emma Răducanu a ajuns pe tabloul principal de la Flushing Meadows venind din calificări, unde a câştigat 3 meciuri fără să cedeze nici un set. În drumul spre optimile de finală, Răducanu a mai trecut de numărul 128 WTA, Stefanie Voegele, şi de numărul 49 mondial, Shuai Zhang, tot fără să cedeze nici un set, pierzând doar 11 game-uri. ...