Joi 4 Martie 2021    EUR: 4.8784    USD: 4.0503    GBP: 5.6437

Doar egal pentru Mircea Lucescu în UEFA Europa League: Dinamo Kiev - Club Brugge 1-1|EpicNews

Dinamo Kiev a dominat prima repriză, mai ales la numărul de ocazii ratate, principalul artizan fiind Vitaliy Buyalsky, care a trimis de două ori cu capul mingea puţin peste bara transversală a porţii belgienilor. După reluare, Buyalsky nu a mai ratat la prima ocazie ivită, în minutul 62, deschizând scorul cu un şut plasat în vinclu din marginea careului. La doar 5 minute după gol, belgienii au egalat prin Brandon Mechele, care a reluat cu capul în poartă, din colţul careului mic, după o centrare venită din corner. ...+citeste mai mult