Marți 18 Ianuarie 2022    EUR: 4.9440     USD: 4.3296     GBP: 5.9242     Preluare stiri

Declarația Simonei Halep după prima victorie din 2022, la Melbourne Summer Set. Scor 6-4, 6-2, cu Destanee Aiava.|EpicNews

Simona Halep este în culmea fericirii după prima victorie din 2022 împotriva jucătoarei Destanee Aiava. Ce a declarat sportiva noastră după victoria obținută.Galerie Simona Halep s-a calificat, miercuri, în optimile de finală ale Melbourne Summer Set 1 după o victorie obţinută cu Destanee Aiava, la capătul căreia a declarat că se smite sănătoasă şi pregătită pentru noul sezon. Getty Simona Halep s-a mişcat bine pe teren, arătând că problemele fizice nu o mai deranjează, a avut câteva lovituri de efect şi a ştiut când să ridice nivelul jocului, potrivit news.ro.Simona Halep a câştigat primul meci din 2022, scor 6-4, 6-2, cu Destanee AiavaSimona Halep a comis destule erori neforţate, multe dintre punctele adversarei de miercuri având autograful româncei.Destanee Aiava este ...