EUR: 4.9297    USD: 4.6851    GBP: 5.7419    XAU: 271.1673     Preluare stiri

Cupa Mondială: Fiesta cu 7 goluri în Spania – Costa Rica. Gavi, cel mai tânăr marcator din istoria Spaniei|EpicNews

Dani Olmo şi Marco Asensio au deschis balul cu câte un şut ce a trecut foarte puţin pe lângă poarta lui Navas. La a doua încercare, Dani Olmo nu a mai ratat, de data asta învingând-ul pe Navas cu un şut plasat peste costarican (1-0, min. 11), fiind urmat la doar 10 minute de Asensio, care a fructificat o angajare a lui Alba, cu un şut din prima, la colţul drept al porţii (2-0, min. 21). Peste alte 10 minute, Ferran Torres a stabilit scorul primei reprize, transformând sigur o lovitură de pedeapsă, acordată după un fault în careu al lui Oscar Duarte (3-0, min. 31). ...