EUR: 4.9751    USD: 4.5879    GBP: 5.8059    XAU: 351.6538

Corvinul Hunedoara câştigă Cupa României. Formaţia din Liga 2 ar putea juca în Europa League|EpicNews

După aproape o jumătate de oră fără faze de poartă periculoase, Rusevici a deschis scorul dintr-o lovitură liberă de la 18 metri lateral stânga, executată direct sub bara porţii lui Lefter. (1-0, min. 27). În minutul 39, hunedorenii au egalat prin Coman, care a profitat de o inexitate a fundaşilor gălăţeni în careul de 6 metri, după o centrare a lui Pîrvu (1-1, min. 39). La 10 minute după reluare, Bodişteanu a fost accidentat în careu, iar Rusevici a transformat fără emoţii din penalty (2-1, min 58). ...