Vineri 7 Mai 2021    EUR: 4.9266    USD: 4.0881    GBP: 5.6915

CFR Cluj a învins Academica la scor de neprezentare şi se desprinde la 5 puncte de Universitatea Craiova|EpicNews

CFR Cluj a învins duminică seara pe Academica Clinceni, pe teren propriu, cu 3-0, în prima etapă a play-off-ului Ligii 1. Ardelenii au marcat toate golurile în repriza secundă, una din reuşite fiind contestată de oaspeţi. CFR  a dominat prima repriză, dar nu a reuşit să puncteze decisiv, Chipciu, Deac, Rondon sau Costache ratând ocazii importante. Păun a deschis scorul imediat după pauză, cu un şut de excepţie, de la 30 de metri, direct în vinclul porţii adverse, după ce Rusescu îl pusese pe Arlauskis la încercare, în minutul 47. ...