Marți 22 Iunie 2021    EUR: 4.9250    USD: 4.1340    GBP: 5.7441

Avem prima finalistă de la Roland Garros. Anastasia Pavlyuchenkova s-a calificat în finală după oră şi 36 de minute de joc|EpicNews

Anastasia Pavlyuchenkova s-a impus cu scorul de 7-5, 6-3, după doar o oră şi 36 de minute de joc. Zidansek a început mai bine, realizând un break chiar în debutul meciului. Pavlyuchenkova a revenit şi apoi a trecut în avantaj 5-3. În final, după ce poloneza a egalat la 5-5, sportiva rusă a mai realizat un break şi a închis setul cu 7-5. Setul doi a fost la fel de complicat, ambele sportive pierzându-şi de câte două ori serviciul. Pe final de set, Pavlyuchenkova s-a desprins cu al treilea break şi a câştigat setul şi meciul. ...