Luni 10 Mai 2021    EUR: 4.9262    USD: 4.0800    GBP: 5.6770

Ana Bogdan s-a calificat pe tabloul principal al turneului de tenis de la Madrid|EpicNews

Ana Bogdan s-a calificat pe tabloul principal de la Madrid Open, după ce a învins-o în trei seturi, în turul doi al calificărilor, pe nipona Nao Hibino. Japoneza a câştigat primul set, în care cele două sportive au realizat împreună 5 break-uri. Ana Bogdan a revenit în setul secund şi a egalat, cu toate că începuse mai slab, fiind condusă cu 2-0. În decisiv Bogdan a avut avantaj 4-1, însă a fost egalată la 4-4. Finalul i-a aparţinut jucătoarei din România, care a câştigat ultimele două game-uri, asigurându-şi accesul pe tabloul principal al turneului patronat de Ion Ţiriac şi dotat cu premii în valoare totală de 2.249.105 euro. ...