Duminică 28 Noiembrie 2021    EUR: 4.9491     USD: 4.3869     GBP: 5.8407     Preluare stiri

Noapte de coşmar pentru Tătăruşanu. Portarul român şi-a îngropat echipa în meciul cu Fiorentina|EpicNews

AC Milan a suferit primul eşec în Serie A, 3-4 cu Fiorentina. Titular la oaspeţi, portarul român Ciprian Tătăruşanu (35 de ani) a comis o gafă majoră în minutul 15 al meciului Fiorentina - AC Milan, la scorul de 0-0. Fostul portar al naţionalei a primit nota 4.5 în publicaţia „Gazzetta dello Sport”. Ciprian Tătăruşanu a avut prestaţii lăudate în cele 7 partide ale sezonului. Sâmbătă seară însă, portarul român a comis o gafă impardonabilă. În minutul 15, la scorul de 0-0 ,a scăpat o minge simplă, o centrare slabă venită din flancul drept al atacului violet. ...