Luni 29 Noiembrie 2021    EUR: 4.9491     USD: 4.3869     GBP: 5.8407     Preluare stiri

Jaqueline Cristian a luptat eroic şi a fost la două puncte de titlu la Linz

Jaqueline Cristian a luptat eroic şi a fost la două puncte de titlu la Linz|EpicNews

Jaqueline Cristian a pierdut finala de la Linz, disputată vineri seară, în 3 seturi: 6-2, 2-6, 5-7. Cristian, 23 de ani, a fost la două puncte de meci în faţa sportivei de 31 de ani. Partida a durat două ore şi 24 de minute. La scorul de 5-4 şi 30-30 în setul decisiv, pe serviciul adversarei, românca s-a aflat la două puncte de succes. Cristian a beneficiat de retragerea Simonei Halep din semifinale, obţinând accesul în ultimul act fără luptă. Cristian a încheiat finala cu 4 aşi şi 4 duble greşeli, cu doar 50% procentaj de reuşită la primul serviciu şi 56% la al doilea. Românca va primi un cec de 13.224 de euro şi 192 de puncte WTA pentru evoluţia sa la Linz. ...