Marți 7 Decembrie 2021    EUR: 4.9485     USD: 4.3946     GBP: 5.8231     Preluare stiri

Emma Răducanu, prima victorie pe tărâm românesc. Surpriza a oferit-o la final

Emma Răducanu, prima victorie pe tărâm românesc. Surpriza a oferit-o la final|EpicNews

Emma Răducanu s-a impus în trei seturi, scor 4-6, 7-5, 6-1, după un meci ce a durat două ore şi 29 de minute. Răducanu a început bine meciul şi a condus cu 3-0, după un game doi în care a reuşit să valorifice a şasea minge de break. Hercog a revenit de la 4-1, câştigând 6 game-uri consecutive. Setul secund a fost mult mai echilibrat, Răducanu ratând 3 mingi de break în game-ul 4, la 2-1, şi salvând una, la 4-4. În cele din urmă, la 6-5, britanica şi-a procurat trei mingi de break şi de set, valorificând-o pe ultima şi ducând meciul în decisiv. ...